Oğulların Diyarı | Kitap Yorumu

by - 6.1.18

Oğulların Diyarı uygarlığın sona erdiği bir coğrafyada hayatta kalanların mücadelesini anlatıyor. Bir baba ve iki oğul üzerinden anlatılan hikaye, ilerledikçe oğulların yaşam mücadelesine dönüşüyor. Babamız oğullarını korumak için onları sert yetiştirmeye çalışmış, eski dünyadan, hatta yaşadıkları dünyadan dahi bahsetmemiştir.


Oysa bu dünya oldukça zorlu. Yiyecek yok, insanlar tarafından köpekler dahi avlanıyor -ki o kısımlar içimi acıttı-Müminler denilen bir topluluk var. Bunlar Tanrı Fiko’ ya inanıyorlar. Ve hayatta kaldıkları için kendilerinin günahsız, imanlı olduklarını düşünüyorlar. 

Kitabın başlangıcında atmosfer çok tuhaf geldi. Fakat zamanla alıştım hatta sevdim. Okuma bilmeyenlerin, bilenleri yönettiği bir düzen kurulmuş. Soğuk bir baba figürü var. Ciddi, sopa atan bir baba. 

Aslında kitabın dünyasındaki düzen, yaşananlar her çağda olan şeyler. İnsanların kandırılması vb. durumlar. Fakat kitaptaki ilkel ortam günümüzden oldukça farklı. Düşünün insanlar birbirini yiyor. 

Kitabı sevdim, bana farklı geldi. Karakterlerin yaşadıkları atmosferi resmen yaşadım. Yazar bu konuda çok başarılı. Post-apokaliptik bir öyküymüş. Bundan böyle bu tür şeyleri araştırıp okumayı düşünüyorum. 

You May Also Like

8 yorum

 1. Kitabın konusunu beğendim. Okunabilir geldi bana da. Teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, benim için farklı bir okuma tecrübesiydi :-)

   Sil
 2. Çok ilginç bir kitaba benziyor

  YanıtlaSil
 3. Ben de şans vereyim o zaman, konusunu beğendim :))

  YanıtlaSil
 4. oldukça tuhaf bir evreni var gibi.. hiç görmemiştim daha önce :O

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet ben de ilk defa bu tarz bir şey okudum. fakat metro serisi falan bu türde diye biliyorum.

   Sil

Link içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...