Blog İçeriğim Çalınmış

by - 25.10.17

Merhaba arkadaşlar. İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. Şahsın biri site içeriğimi tamamen kopyalamış. Benim ve bir kaç arkadaşın daha emek vererek yazdığımız yazıları (özellikle popüler olanları) hiç utanmadan ve kaynak göstermeden kopyalamış. Şu şahıs. Sanırım kağıt salıncağın da yazıları vardı.  Sitesinin popüler olup olmaması benim umurumda değil. Sonuçta içeriğimi çalmış. Kendisini şikayet ettim. Şuradan siz de şikayet ederseniz memnun olurum. 
Yanlış davranan kısma çalan kişinin yazı linkini, alttaki kısma google aramasını, en alta da sitenizdeki orijinal yazı linkinizi koyarak şikayet edebilirsiniz.

Sizin bildiğiniz başka yöntemler varsa benimle paylaşın.

Sizin başınıza böyle bir şey geldi mi ?

You May Also Like

10 yorum

 1. Günaydın, sabah yorumunu görerek uyandım ve hemen geldim. Resmen birebir kopyalamış, 55 kişilik de çevresi var. Bizim yazmak için onca uğraştığımız yazıları kendisinin gibi paylaşıp, blogum var diye geçinebiliyor üstelik. Ne diyeyim, yazık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Kağıt Salıncak. Ben de senin yazını gördüm şimdi. Şahsın bu duruma son vereceğini düşünüyorum. Sonuçta google aramalarında bizim yazılarımız önde çıkıyor. Senin takipçilerin daha fazla olduğu için duyurman çok iyi olmuş. Büyük özenle yazdığımız yazılarımızın çalınması gerçekten üzücü. Çünkü ne işim olursa olsun vakit ayırıp yazmaya çalışıyorum.Senin de aynı şekilde emek verdiğini biliyorum.

   Sil
  2. Sanırım şahıs blogu o şekilde satın almış, yani bana mailde öyle söyledi. Ben de yazılarımın kaldırılmasını istiyorum dedim ama cevap alamadım. https://www.google.com/webmasters/tools/legal-removal-request?complaint_type=dmca&pid=4&visit_id=1-636449447767510923-2997202538&rd=1 burdan sende telif hakkı için şikayet edebilirsin, ben ettim.

   Sil
  3. Teşekkürler bunu da deneyeyim :-(

   Sil
 2. Geçmiş olsun. Emek hırsızlığı her yerde var maalesef.

  YanıtlaSil
 3. cidden başına böyle bir şey gelmiş olması çok üzüücü. böyle emek hırsızlarının arsızca yaptığı bu tür davranışlardan nefret ediyorum gerçekten. tüm içerikleri inceleyeceğim benim blogumdan veya takip ettiğim bloglardan da kopyalar yaptıysa ilgili bloglara da hemen haber vereceğim. topluca buna bir dur diyebiliriz. gerekli şikayetleri yapacağım çok üzüldüm geçmiş olsun :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Sümeyye. Çok sağol, emeklerimizin hiçe sayılması, üstelik blog fotoğraflarımın üstünde blog adım yazmasına rağmen çalınması beni üzüyor.

   Sil
 4. Geçmiş olsun.. Şaşkınlık içindeyim..

  YanıtlaSil

Link içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...