Mafia 2 - Oyun İnceleme

by - 12.7.15

Mafia 2


Şimdiye kadar oynadığım en iyi oyun. Bir daha böyle güzel bir oyun oynar mıyım, bilmiyorum.
Evet bu cümle tam olarak şu an düşündüğüm şeyi ifade ediyor. Mafia 2'den görüntüler
Mafia 2'nin beğendiğim yönleri:

-Grafikler. Oyunlarda grafiğe dikkat edenlerdenseniz bu grafikleri mutlaka beğeneceksiniz.( sanki grafik satıyormuşum gibi oldu bu cümle :p )
- Oyunda 2 bölüm dışında yalnız değiliz. Joe isimli yol arkadaşımız her zaman yanımızda ve bizimle birlikte diğer şahıslara ateş ediyor :)
-Oyunun film tadında olması hoşuma gitti. Özellikle oyun denildiği zaman hikayeye önem verenlere tavsiye ederim.
-Müzikleri çok beğendim. Oyun içi müziklerin her zaman oyuncuya hitap etmesi gerektiğini düşünüyorum.
-Oyunda polise rüşvet verilebiliyor. Polis sizi yakalamaya geldiyse tepki vermeyip yere diz çöküyorsunuz ve polise para teklif ediyorsunuz  tadaaa polis hiçbir şey olmamış gibi uzaklaşıyor, sizi görmezden geliyor.

Beğenmediğim yönleri:

-Oyunda serbest olarak pek takılamıyoruz, açık dünya özelliği kısıtlanmış. Oyun tamamen görevler üzerine kurulmuş. Giysi dükkanları, birkaç pub dışında gidecek yer de pek yok.
-Oyun içi bazı kadın posterlerinden hoşlanmadım, baylar aynı görüşte olur mu bilmem ^_^
-Arabalar biraz yavaş.
-Diyelim ki yolda hız limitini aştık, polisler canları çıkana kadar bizi kovalıyor, 50 doları almadan peşimizi bırakmıyorlar.
-Sokakta birine vururken yere çömeldiği zaman vurulmuyor.

Mafia 2 1950'li yıllarda geçiyor.15 chapter'den oluşuyor. Başkahramanımız Vito Scaletta. Kendisi cool bir adam. Adam yakışıklı yahu :)
Oyunun resmine falan bakınca yahu bu adam mafya olacak oyunun sonunda zengin olacak diye bir izlenime kapıldım, hayal etmiş de olabilirim ^^ Yalnız sonu hiç öyle değil. Meteliksiz meteliksiz dolanıyoruz oyun boyunca. Örneğin gta'da sonunda hep zengin olunur, güç sahibi olunur vs. Ama bu oyunda öyle değil. Aslında devam niteliğinde olduğu için de böyle olabilir, yani devamı geleceği için..

En çok göze çarpan karakterler:

Vito: Aslen Sicilya göçmeni. Oyunun başında kendisini savaşta görüyoruz. Daha sonra evine dönüyor.


Joe: Vito'nun en yakın arkadaşı. Oyunun sonunda kendisine ne olduğu merak konusu. Aynı zamanda son chapter'de Vito'nun alnına silah dayamıştır.Henry: Joe ve Vito'nun arkadaşı. 13. Bölümde parkta Wong isimli mafyanın adamları tarafından öldürülmüştür. Vito ve Joe da onun intikamını almak için uğraşmışlardır.Marty: Sevimli bir oğlancıktır. Yaşı 18 dahi değildir, mafyaya katılmaya çalışmaktadır. 9. bölümde öldürülmüştür.
Wong: Bu da başka bir mafyanın başı. Vito ve arkadaşları ondan borç para almışlardı. Henry'i  öldürtmüştür. Daha sonra Joe ve Vito da onu öldürmüştür.
Derek: Vito'nun arkadaşıdır. Aslında Vito'nun babasını öldüren kişidir.Steve: Derek'in sağ kolu. ( 14.bölümde Vito ikisini de öldürüyor)


Mrs. Scaletta: Vito'nun annesi, Vito hapisteyken ölmüştür. 


Frankie Scaletta: Vito'nun kız kardeşi. Bir bölümde Vito'nun evinin önüne gelmiş ağlıyordu. Vito da gitti kocasını dövdü, kardeşine iyi davranacağına dair söz aldı. Kız kardeşi bu durumu öğrenince bizden uzak dur dedi. Ben dedim Vito'ya, yaranamazsın.
Evet karakterler bu şekilde.

Kısaca zorlandığım görevlerden bahsedeceğim.
Gas stamps görevi: Bu görevde yapmamız gereken kısa sürede bu gas stampları satmak. Gideceğimiz çok yer olduğu için şöyle yapıyoruz.  Tab tuşuna basıp gideceğimiz yeri kırmızı yerlerden birini seçiyoruz. Böylece radarda direkt oranın tarifi gösteriliyor. Her bir yer için ayrı ayrı böyle yaparsak kargaşa ortadan kalkıyor ve daha hızlı istediğimiz yere gidiyoruz.
14.bölümde Derek'i öldürme görevi: Bu görevi geçerken çok zorlandım. Şöyle bir yol var. Öncelikle dışarıda bütün adamları haklayıp, oradaki mavili arabaya biniyoruz. Ve denize sürüyoruz. Öldükten sonra sol taraftaki merdivenden ofisin kapısını açıp giriyoruz. Önce üst kattakileri tarayın ,yaptığımız üçkağıt sayesinde molotoflar yüzünden ölmüyoruz. Neyse üsttekileri taradıktan sonra ofise geri girin, tam merdivenleri görecek şekilde durun geleni vurun.
Sonra ofisteki masaya tıklayıp paraları alıyoruz. Bundan sonra yeni görev çıkmayacak. Elimizdeki parayı tamamlamamız gerekiyor. Bunun için ya gidip giysi dükkanı vs. soyacağız ya da araba çalıp  Bruski'nin hurdalığında parçalayacağız. Bundan sonra bölüm 15'e geçebiliyoruz.
Söyleyeceklerim bu kadar^^

Yazıyı bu şarkıyla sonlandıralım :)


You May Also Like

0 yorum

Link içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...