29 Şubat 2016 Pazartesi

Zırvalar #1

Kafama bulaşık suyu dökülmüş gibi hissediyorum.
Evet tam olarak. Bu yazıyı okumak zorunda değilsiniz öncelikle, hatta okumasanız akıl sağlığınız açısından daha bi' güzel olur. Çünkü bolca saçmalayıp bütün içimi dökeceğim.
Kendime haftalık plan yaptım. 28 Şubat başlangıçlı. Şu şekilde:
1 tane güzel Woody Allen filmi izleyeceğim (izlendi güzel olup olmadığı konusuna gelince beğenmedim)
Etamin işleyeceğim
Yeni Hayat'ı bitireceğim
İngilizce çalışacağım
Biyoloji çalışacağım
Resim çizeceğim
Dizi izleyeceğim

25 Şubat 2016 Perşembe

Fuar Ganimetleri

Herkese merhaba, yeni izleyicilerim ayrıca hoş geldiniz :)

Bugün 2. Tüyap Samsun Karadeniz Kitap Fuarı'na gittim. Yine uçuk indirimler yoktu. %20 sizce de az değil mi? Benim sevdiğim yayınların çoğunun standı vardı. Neler aldım bakalım. 

İlk önce salon 1'e girdiğimde gözüme bir stand çarptı. Adını hatırlamıyorum, el yapımı olduğuna karar kıldığım çok hoş defterler vardı. Chris Martin'le beni yüreğimden vurdular :D

Chris mi Martin o ?

24 Şubat 2016 Çarşamba

Sevdiğim Şarkılar & Müzikler vol1

didou nana dido

I’d rather be in Tokyo
 I’d rather listen to Thin Lizzy-oh 
Watch the Sunday gang in Harajuku 
There’s something wrong with me, I’m a cuckoo


-Bu adam çok yaşasın- 

21 Şubat 2016 Pazar

Açlık Oyunları Serisi #2 : Ateşi Yakalamak | Kitap Yorumu

Birinci kitabın ardından hiç ara vermeden devam etmek istedim. Kitabın konusu şu şekilde:

Katniss'in önceki kitapta yaptığı isyana teşvik eden meyve yeme hareketi üzerine Katniss ve Peeta arenadan kurtulmuştur. Artık zafer turuna çıkarak tüm mıntıkaları ziyaret edeceklerdir. Fakat Katniss'in Rue ile ilgili yaptığı konuşma da meyvelerin üzerine eklenince mıntıkaların çoğu Başkent'e başkaldırmaya başlamıştır. 13.mıntıkanın hayatta olduğuna dair dedikodular da ortalıkta dönmeye başlamıştır. Katniss tüm bunları düşünürken bir yandan da Başkan Snow'un Gale'in kendisinin kuzeni olmadığını anladığını öğrenmiştir. Fakat kitap asıl olarak 75. Çeyrek Asır Oyunları'na her mıntıkadan bir kadın bir erkek iki kişinin katılacağının açıklanması üzerine başlıyor. Katniss'in tek amacı Peeta'yı hayatta tutmaktır, fakat Haymitch'in de çok farklı bir amacı vardır.


18 Şubat 2016 Perşembe

#Mim Gitmek İstediğiniz Hayali Ülke

Herkese merhaba ! Beni mimleyen Cahil Okur'a teşekkürler.

Aslında bu aralar yazı yazmaya mecalim yok. Öyle yazıları okuyup yorum yapar oldum. Neyse blogların yorumculara da ihtiyacı var sonuçta :D Ruh halim bayağı troll şeklinde şu an o yüzden her şeyle dalga geçebilirim, buna hazırlıklı olun :-)

Hadi başlıyorum.

1) Gitmek istediğiniz bir hayali dünya var mı?  Varsa neresi olsun isterdiniz?

Hayatımın bir kısmını hayali dünyalar üzerine düşünmek ve o dünyaya gönül vermiş insanlar bulursam onlarla tartışmak üzerine geçiren biri olduğumdan tabii ki var.

Birincisi Hogwarts

Burası çok kalabalık ve benim yaşım eğitim için biraz geç ama :D Büyücüler dünyasında çareler tükenmez bunun da bir büyüsünü buluruz.
Bize her yol Hogwarts

İkincisi Harikalar Diyarı

Mad Hatter'la iki lafın belini kırmak istiyorum. Normal kavramına farklı açılardan yaklaşıp normalleri anormal olarak addetmek isterim :)

12 Şubat 2016 Cuma

The Big Bang Theory 9. Sezon 15. Bölüm

Dikkat bu yazı genel olarak dizi hakkında görüşlerimi ve bölüm hakkında yorumlarımı içerdiğinden dizinin geneliyle ilgili ipucu (spoiler) içermektedir.

Öncelikle 9. sezonun gidişatından bahsederek yazıma başlamak istiyorum. Sheldon büyük bir değişim yaşadı. 
Mesela 1. sezonda böyleydi.


Artık dizi izlediğine dair bile şüphelerim var :/

11 Şubat 2016 Perşembe

Harry Potter ve Lanetli Çocuk Kitap Oluyor !

Bu sabah instagramda rast geldiğim güzel bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz üzere Harry Potter and The Cursed Child isimli iki parttan oluşan bir tiyatro oyunu olacaktı. JK Rowling özellikle bunun bir kitap olmayacağının altını çizerek belirtmişti. Ne var ki 10 Şubat 2016'da kitap olarak yayınlanacağı açıklandı. Gidip hunharca sevinebiliriz.


10 Şubat 2016 Çarşamba

Açlık Oyunları Serisi #1 : Açlık Oyunları | Kitap Yorumu

Herkese merhabalar. Açlık Oyunları filmlerini severek izleyen biri olarak kitapları okumak aklımın bir köşesindeydi. Kısmet bu tatileymiş. Kitabı marketten aldım. Kapak tasarımı yeni değişmiş, güzel de olmuş bence. Kitabın içinden poster ve kitap ayracı da çıktı. Gelelim yorumuma:

Kuzey Amerika büyük kuraklıklar ve sonrasında denizin, karanın büyük kısmını kaplaması gibi süregelen felaketler sonrası yıkılır. Kısıtlı kaynaklar için büyük savaşlar olur. Bunun sonucunda Panem denilen on üç mıntıkadan oluşan bir devlet kurulur. Daha sonraları mıntıkalar Panem'in yönetildiği bölge olan Başkent'e karşı ayaklanır. Bu ayaklanmada mağlup edilen mıntıkalar ile başkent arasında İhanet Anlaşması imzalanır. Buna göre o karanlık günlerin bir daha yaşanmaması ve geçmişteki ayaklanmaları hatırlatmak için Açlık Oyunları oynanacaktır. Oyunun kuralları ise şöyledir: