28 Ocak 2016 Perşembe

Yeni Yabancı Diziler

İzleyiciler, okuyucular, misafirler hepinize merhaba. Yabancı dizi takipçileri varsa bilirler, yeni yılla birlikte bir dizi patlaması oldu. Ben de izlediklerim hakkında düşüncelerimi belirtmek istiyorum, böylece izlemeyenler de bir fikir edinmiş olur.
Hadi başlıyoruz.


1) Cooper Barretts Guide to Surviving Life (Komedi)

Evet birinci dizi upuzun adlı. 

Konusu:
Üniversiteden mezun olduktan sonra oda arkadaşları Neal ve  Barry ile birlikte yaşayan Cooper Barrett'in hayatı başarısızlıklarla doludur. Oda arkadaşı Barry belalardan uzak duramayan bir tip, Neal ise tıpkı Cooper gibi başarısızlıklarla dolu bir aşk hayatına sahip bir nerd. Cooper'ın abisi Josh ise 40'lı yaşlarda evli işi gücü yerinde bir adamdır. Fakat gece eşini uyuttuktan sonra diğer üçlüyle birlikte maceralara atılmayı da ihmal etmez.


Soldan sağa: Cooper-Cooper'ın hoşlandığı kız-Josh-Josh'ın eşi-azılı nerd( Neal)- ve Barry 


15 Ocak 2016 Cuma

2016'da İzlemek İstediğim Filmler

Yeniden merhaba, yine uzun bir ara oldu. Burayı biraz ihmal ediyorum, yazacaklarım kafamda fazlasıyla var ama yazıya dökmeye üşeniyorum :) Yapılacaklar, edilecekler, gidilecekler listeleri hazırlamayı çok severim; yalnız alınacaklar listesini sevmem. Esas konuya gelirsem başlıktan da anlaşıldığı üzere 2016'da izlemek istediğim filmleri vizyon tarihleriyle birlikte derledim. Merakla beklediklerimin fragmanlarını da ekledim. Buyrun başlayalım:


The Revenant (Diriliş) 


Vizyon Tarihi: 22 Ocak
Konusu: Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass'ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır...
Yorumum ve beklentilerim: Çok sevgili Leonardo DiCaprio'nun çok konuşulan filmi.Açıkçası bu filmin konusu pek ilgimi çekmedi. Inception, Titanic gibi harika filmleri varken bu filmle Oscar'ı  alırsa diye izlemek istiyorum. 

~~~~~~~~~~~~~~