26 Haziran 2015 Cuma

Assassin's Creed: Brotherhood

Eveeet hep dinlediğim şarkılardan bahsettiğimi farkettim. Biraz da oynadığım oyunlardan bahsedeyim :)Brotherhood'u indireli üç beş gün olmakla birlikte bilgisayarın dvd rom sürücülerinde bir hata vardı. Aygıt yöneticisinden baktım ve bir de ne göreyim yanlarında koca koca ünlemler. Dün bütün gün bu sorunu düzeltmekle uğraştım. Çünkü sanal sürücü bilgisayara takıldığı halde bilgisayarımda görünmüyordu. Nasıl mı çözdüm ? Açıkçası seçeneklerin içerisinde en basit olan benim çözümüm oldu :) Aygıt yöneticisinden yanlarında ünlem olanları tamamen kaldırdım. Bilgisayarın otomatik güncelleştirme ayarlarını açtım. Bilgisayarı kapatıp açtığımda kendini güncellemişti ve bu sorun da böylece tarihe karışmış oldu. Şimdi güzel güzel oyunlarımı oynayabilirim. 

Özellikleri iyi olan bir bilgisayara yakın zamanda sahip olduğum için bu tarz oyunları oynama imkanını yeni yeni buluyorum. Daha önce Black Flag'ı oynamıştım, Assassin's Creed oyunlarından başka oynadığım yok. Black Flag'ı gördükten sonra diğerlerini de mutlaka denemem gerektiğini düşündüm. Bu Assassin's lerde oyunun eski zamanlarda geçmesi hoşuma gidiyor. O zamanları oynamak ilgi çekici geliyor, eminim bir çok oyuncu için de böyledir. Bu sefer oyunumuz Roma döneminde geçiyor. Konusu ise şöyle:

''Ezio Auditore, Roma, Vatikan'daki sırrı keşfettikten sonra amcası Mario ile birlikte Monteriggioni'ye dönerler. Artık her şey normale dönmüştür. Kız kardeşi Ezio'ya bir doğum günü partisi hazırlar. Gecesinde ise Ezio, Caterina ile birlikte olur.Sabah top sesiyle uyanırlar. Bunu bir talim zanneden Ezio önemsemez ancak tam o anda pencereden içeri bir gülle gelir. Ezio'nun zırhı parçalanır. Ezio, Caterina'yı güvenli bir yere gönderirken kendide çatıya çıkar ve o hazin tabloyu görür. Papa Rodrigo Borgia'nın oğlu Cesare Borgia şehri yıkmaktadır.Şehri savunmaya çalışan Ezio birçok düşman birliğine karşı koymuştur. Ancak orduların başına geçen amcası Mario yakalanmıştır. Bu sayede Cesare, Apple of Eden'ı almıştır. Bunu gören Ezio amcasını kurtarmak için koşmaya başlar ancak Cesare eline aldığı tabancayla Mario'yu öldürür. O anda ise çatıdaki tüfekçiler Ezio'yu da sol omzundan vurur.Ezio uyandığında kardeşini, annesini ve şehirde hayatta kalanları gizli geçitten kaçırır. İntikam yemini eden Ezio, Roma'ya Cesare'nin yaşadığı yere gider. Para, asker, silah gibi kaynaklarını keserek Cesare'yi güçsüz bırakır.''


17 Haziran 2015 Çarşamba

Herkes mutluluk ister

''Herkes mutluluk ister. Kimse acı istemez. Fakat biraz olsun yağmur yağmadan bir gökkuşağına sahip olamazsınız.''
O kadar doğru bir söz ki. Etrafımızdaki herkesin mutluluk peşinde koştuğunu görüyorum. Mutluluğu ya gelecekte arıyoruz ya da geçmişte kaldığını düşünüyoruz. Yarının daha güzel olacağını söylüyoruz hep. Neden yarını bekliyoruz ki ? Bugün güzel olsun belki de bizim için yarın söz konusu değildir. Hiçbirimiz bunu bilmiyoruz ve düşünmüyoruz. Kimimiz de hep geçmişte yaşıyor. Özellikle yaşlılarda bu durum çok bariz. Hep gençliklerinden bahsedip duruyorlar, yaşlı olmanın güzel yanlarını görmezden gelerek.
Hem belki acı da mutluluktur neden bu açıdan düşünmüyoruz. Sonuçta acı yiyecekler de yiyen insanlarız. Belki acının da kendine göre bir güzelliği vardır. Aslında yaşadığımız her anın kendine göre bir güzelliği olduğunu fark edince hayata bakış açımız değişiyor.
Geçen gün markette bir çalışan yaşlı bir müşteriyle sohbet ediyordu,kulak misafiri oldum. Nasılsın kızım dedi müşteri?
Şükrettikçe daha iyi olduğumu fark ettim dedi çalışan.16 Haziran 2015 Salı

Şarkıcıklar

Tatilin başlayışı şerefine yeni favorilerim gelsin :)

The Killers - Somebody Told Me


TV On The Radio - Happy Idiot


Bleachers - Rollercoaster


American Authors - Oh What A Life